Oznaczenia kabli i urządzeń – system Murrplastik (więcej…)

murr_acs_bzs_anwendung_03.jpg 268x235 45kBSystem znakowania pojedynczych przewodów, przełączników, zacisków, kabli, sygnalizatorów i osłon kablowych firmy Murrplstik jest jednym z najbardziej uniwersalnych systemów dostępnych na rynku. Nasze oznaczenia zostały opracowane dla wielu komponentów renomowanych producentów. Tym samym spełniamy wszystkie wymagania stawiane nowoczesnemu, kompatybilnemu systemowi oznaczeń. Oprócz łatwego wprowadzania ręcznego możliwe jest również przejmowanie do własnego oprogramowania istniejących już danych z najróżniejszych systemów CAD/CAE.

Nasze oznaczniki odporne są na promieniowanie UV, ciężkie i zmienne warunki atmosferyczne, murr_acs_einzelader_titel.jpg 448x298 56kBwysokie temperatury. Posiadają klasę palności V0.
Te cechy spowodowały, że znalazły zastosowanie w wielu ekstremalnych aplikacjach np. w przemyśle kolejniczym czy górniczym. Zoptymalizowane pod kątem tworzenia skomplikowanych projektów oprogramowanie powoduje, że nadaje się ono zarówno do wymagającego przemysłu produkcji szaf sterowniczych jak i oznaczania najprostrzych urządzeń.

System ten oparty jest na wcześniej drukowanych tabliczkach (wkładkach z napisami, numerami i symbolami) oraz różnorodnych koszulkach i uchwytach ochronnych, do których to wkładane są nadrukowane etykiety. Dzięki tej metodzie ograniczono do minimum ilość stosowanych komponentów  (więcej... Przykłady zastosowań ) .

Komputerowy system oznaczeń

W komputerowym systemie wszystkie oznaczniki drukowane są na specjalnie do tego celu przygotowanych urządzeniach. Kilka dostępnych modeli urządzeń (wraz z wersją przenośną) umożliwiają jego wybór w sposób najbardziej optymalny.

mp-IM1 . Nowa atramentowa drukarka etykiet na potrzeby przemysłu    ( więcej ...).
Fotorealistyczna jakość, duża szybkość i trwałość wydruku, łatwość integrowania z procesem produkcyjnym – nowa drukarka atramentowa do mp-lm1.jpg 2050x1464 2378kBetykiet mp-IM1 firmy Murrplastik pokazuje, co dziś potrafią systemy druku atramentowego do wykonywania etykiet w zastosowaniach przemysłowych.

Trwałe etykiety, wprost stworzone do funkcjonowania w trudnych warunkach przemysłowych.
  
mp-IM1 przenosi systemy oznakowań przemysłowych w nowe wymiary – za pomocą tego urządzenia z niezwykłą ostrością i w foto realistycznej rozdzielczości możliwe jest odtwarzanie kodowania barwnego, różnych zestawów znaków, nadruków specjalnych, tworzenie najdrobniejszych odcieni jak również log w postaci bitmap .murr_pictor.jpg 344x336 44kB

Oprogramowanie 
murr_acs_software_unicode_en.jpg 431x336 51kBProjekt i wygląd oznaczeń tworzony jest przy pomocy oprogramowania "ACS" . Łatwy w użyciu i intuicyjny program, stworzony został specjalnie z myślą ułatwienia i przyśpieszenia pracy inżynierskiej i projektowej. Graficzny interfejs, automatyczne funkcje tworzenia całych grup oznaczeń, biblioteka wszystkich dostępnych tabliczek do nadruków, możliwość utworzenia własnej biblioteki symboli, wydruk w kilku linijkach dowolnie wybraną czcionką, pogrupowanie danych w projektach i podprojektach, export i import danych - to tylko niektóre funkcje rozwiązujące wiele problemów oznaczania współczesnej elektrotechniki i automatyki przemysłowej.
 Wspólne oprogramowanie do wszystkich typów urządzeń drukujących

mp-LM - Nadruk LASEROWY (więcej... Karta katalogowa )
mplm.png 596x341 303kB

Laserowa metoda nadruku polega na zmianie koloru materiału (karbonizacja) . Najwyższa jakość wykonanych oznaczeń poprzez chemiczną przemianę materiału . Duża różnorodność nadrukowywanych materiałów : poliwęglan, polipropylen, anod. aluminium, stal nierdzewna.

 

 

                 murr_pulsar3.jpg 303x216 19kB                   murr_pulsar2.jpg 310x275 44kB

las_at.png 539x309 317kB

Oznaczenia pojedynczych przewodów, kabli i osłon kablowych

Ponad 100 wariantów. Który z nich spełnia Państwa potrzeby? Zakres oznaczeń sięga od etykiet umieszczanych w koszulkach po grawerowane plakietki aluminiowe.

Oznaczenia listw zaciskowych

Etykietki oznaczeniowe do wszystkich popularnych złącz zaciskowych. Dostępne etykietki mogą być stosowane na wielu złączach zaciskowych różnych producentów. Można je dobierać w oparciu o wygodną listę porównawczą.
(KLEMSAN; PHOENIX ; WAGO; WEIDMÜLLER; ALLEN-BRADLEY;WOERTZ; WIELAND BECKHOFF; MURRELEKTRONIK; LÜTZE AG; SIEMENS)

Oznaczenia urządzeń i ich lokalizacji

Etykietki oznaczeniowe do wszystkich znanych komponentów elektrotechnicznych umieszczanych w szafie sterowniczej oraz w urządzeniach, np. styczników, modułów magistrali itd. Dostępne etykietki mogą być stosowane na wielu produktach różnych producentów. Ich doboru można dokonywać w oparciu o wygodną listę porównawczą.

Oznaczenia przycisków i sygnalizatorów

Etykietki oznaczeniowe do wszystkich powszechnie stosowanych urządzeń obsługi i sygnalizatorów. Z szerokiej oferty różnych materiałów można wybierać oznaczenia odpowiadające indywidualnym wymaganiom i potrzebom. Oferta ta obejmuje zakres produktów od etykietek po grawerowane tabliczki z tworzywa sztucznego. Ten uniwersalny system może być wykorzystywany przez producentów w sposób niezależny. Etykietki dostępne w ofercie mogą znaleźć zastosowanie na wielu podzespołach obsługowych i sygnalizacyjnych pochodzących od różnych producentów. Ich doboru można dokonywać w oparciu o wygodną listę porównawczą.

Oznaczenia instalacji

Aby instalacja nie była anonimowa, każdy jej element ma swoją nazwę. Z dostępnych rodzajów materiałów można wybrać oznaczenia odpowiednie dla własnych wymagań stawianych oznaczeniom do instalacji. Oferta obejmuje paletę produktów od etykietek po wielowarstwowe kolorowe tabliczki z tworzywa sztucznego.

Materiał do grawerowania

Grawerowanie stanowi jedną z najtrwalszych metod oznaczeń, które można wykonywać w ekonomiczny sposób. Oznaczenia grawerowane charakteryzują się bowiem nadzwyczaj długą żywotnością, odpornością na czynniki otoczenia i obciążenia mechaniczne. Trwałe oznaczenia na odpowiednich nośnikach wykonalne są nawet dla trudnych warunków przemysłowych. Paleta możliwości mocowania tych oznaczeń sięga od prostego systemu samoprzylepnego przez opaski lub systemy koszulek, aż po mocowania śrubowe lub nitowe.

Wyszukiwanie materiałów do grawerowania

Murrplastik Systemtechnik oferuje szerokie spektrum materiałów do oznaczeń w wielu kształtach, kolorach i wariantach wyposażeniowych. W zależności od materiału, wymiarów, kształtu, koloru i typu mocowania można tu szybko i łatwo znaleźć etykiety odpowiadające konkretnemu zapotrzebowaniu. Materiały DM, DMG i TMG nadają się do wykonywania oznaczeń za pomocą plotera, urządzenia do nadruku laserowego oraz maszyny grawerskiej. Na materiale ALU można robić oznaczenia urządzeniem do nadruku laserowego lub maszyną grawerską. Materiał ALM zasadniczo przewidziany jest do grawerowania, możliwe jest jednak sporządzanie na nim nadruków laserowych.